Úvodní strana [Jihos CZ s.r.o.]

OPRAVA KOMUNIKACE

V současné době probíhá oprava komunikace při příjezdu na naši provozovnu.

Provozní doba se nijak neliší a nejsou jiná omezení,pouze doporučujeme opatrnost a obezřetnost.

SOBOTA 17.11.2018 ZAVŘENO

 

 

Mrazuvzdorné dlažby

Mrazuvzdzorná dlažba

Pro venkovní obklady je naprosto nezbytné používat pouze mrazuvzdorné keramické obkladové prvky, které odolávají dlouhodobému působení mrazu a povětrnostním podmínkám. Mrazuvzdornost je podmíněna nízkou nasákavostí obkladů a dlažby.

Zkouška na mrazuvzdornost podle ČSN EN ISO 10545-12 je poměrně časově náročná a zkoušené dlaždice se po nasycení vodou vystaví střídavému působení teploty + 5 °C a – 5 °C. Obkladové prvky jsou ze všech stran vystaveny vlivu zmrazování a rozmrazování ve 100 cyklech.

Keramické obklady a dlažby s nasákavostí pod 3 % a vysoce slinuté obkladové prvky s nasákavostí pod 0,5 % zůstanou neporušeny i při nižších teplotách než -30 °C a počtu cyklů vyšším než 100, které požaduje ČSN EN ISO 10545-12.

Uvedené hutné a slinuté obkladové prvky jsou proto vhodné pro aplikace ve vlhkých prostorách nebo na plochy, které odolávají působení povětrnostních vlivů včetně mrazu.
Pro vodorovné mrazuvzdorné plochy na terasách a balkonech je nutno použít vysoce slinuté keramické obkladové prvky . Při praktickém provádění mrazuvzdorného obkladu hraje také důležitou roli kvalita podkladu, lepící a spárovací hmoty, kde je hlavním cílem zabránit proniknutí vlhkosti pod obklad, zejména na vodorovných plochách, fasádách a okrajích obkladu.
Neméně důležité je dodržování norem, systémových řešení a kladečských postupů.

 

Copyright JIHOS CZ s.r.o. • Realizace Leoš Ondra a Radka Ondrová